Utolért a FACEBOOK!
****************************************************
A Facebook új neve: Meta
„A Facebook – ahogy erre már számítottunk – nevet váltott, mostantól a neve Meta.
Ez természetesen nem a közösségi platformot jelenti, az marad Facebook.
Azonban a Facebook, mint cég megváltoztatta a nevét, az új név pedig a Meta.
A névváltást a Facebook Connect (virtuális) konferencián jelentette be Zuckerberg, a Metaverzum új szoftveres és hardveres elemeinek bemutatása után. Hiszen ma már a Facebook, azaz a Meta már sokkal több, mint egy közösségi platform.
Van több közösségi platform házon belül.
A cég jobban szeretne fókuszálni a jövőre, a jövő pedig nem más, mint a Metaverzum.
Ennyi volt a friss hír.
Hogy kerül képbe a META-R Galéria a 80-as évekből?
Ami pedig engem illet, valamikor 1988-ban sétáltunk Bak Imrével Salzburgban és éppen arról beszélgettünk, hogyan nevezzem el a tervezett új galériámat.
Szó szót követet, gondolat gondolatot és a neve META-R lett. A META egyértelmű, az R pedig annak a Rádiusz Rt-nek a rövidítése, akik a fő támogatóim voltak, Molnár László vezetésével.
Ennek az új lakás galériának lett a neve META-R.
CCBelvedere
Egyik projektünk a Belvedere folyóirat pár évfolyamának a kiadása volt abban az időben, amikor éppen „hivatalos” művészeti folyóirat nem volt, vagy mindenki éppen az életben maradásért küzdött.
Nyíltan felvállaltuk a műkereskedelem kifejezést! Ez akkoriban a művészettörténészek között nem volt eléggé menő. Sőt, egy kicsit „szakmán” kívüli volt.
Nézd meg 23 év alatt mennyit fordult a világ!
Ma már a szakma színe java itt sürgölődik és teljesen természetes folyamat.
Nézd meg 23 év alatt mennyit fordult a világ!
Ma már a szakma színe java itt sürgölődik és teljesen természetes folyamat.
Régen is a Magyar Nemzeti Galéria művészettörténészei végezték a műtárgy bírálatot, csak nem verték nagydobra. No de nem erről akarok beszélni. Ezt csak azért hoztam fel, hogy az egyik első hivatalos kiállás volt arra, hogy ez a két szakma jól elfér egymás mellett, sőt nincs is meg egymás nélkül.
Itt egymás után olyan főszerkesztők jegyezték a lapot, mint Sinkovits Péter, Beke László és Hegyi Lóránd.
A műkereskedelmi vonalat ketten képviseltük. Jómagam és Barabási László, a Csíkszeredai Megyei Múzeum egykori igazgatója. Igen, a nemzetközi hírű hálózat kutató Barabási Albert László édesapja.
Egy másik cikkben majd erről is írok bővebben, mert érdekes történet ez is!
Pozíciók – FÉSZEK Galéria
A másik különleges projekt a FÉSZEK Galériával közösen Hegyi Lóránd szervezésében, egy osztrák magyar festőpárosok kiállítás sorozat volt.
Abban az időben Molnár Éva áldásos tevékenységeként a FÉSZEK egy különleges hely volt!
Izgalmas liállításoknak adott helyet a könyvtár mellett működő galéria.
A KÖNYVTÁR! Igen nagy betűvel kell írnom, mert Molnár Évának köszönhetően olyan hely volt, ahol olyan könyvek, művészeti albumok voltak elérhetőek, amelyek sehol máshol.
A KÖNYVTÁR! Igen nagy betűvel kell írnom, mert Molnár Évának köszönhetően olyan hely volt, ahol olyan könyvek, művészeti albumok voltak elérhetőek, amelyek sehol máshol.
Igen ez egy kult hely volt. Ő persze joggal büszke volt rá és úgy védte mint egy harcos amazon.
Hegyi Lóránd vezette be akkor német, osztrák mintára a „galeri tag”-ot. Azaz egy nepon több fontos kiállítás nyílt a városban és együtt ment a kis csapat, egyik helyről a másikra és a korona általában a FÉSZEK Galéria volt.
Ide teszem a katalógusát az első kiállításnak, amely pont Bak Imre és Robert Adrian volt.
Ebben a sorozatban állított ki Fehér László, Soós Tamás, Ona B, Wurm,
Nos, így előztük meg a Facebookot kb 23 évvel a névválasztásban.
Nagy illúzióim, nincsenek, mert biztosan sok száz vagy ezer embernek is eszébe jutott már ez a META kifejezés, de mégis csak ott bujkált bennem ma a kisördög, amikor Lévai Richárd cikkét olvastam a Facebook bejelentéséről.